Čo znamenajú symboly na našom logu?

Žltý kruh je symbol slnka, svieti pre všetkých rovnako. V školskej reči - dáva všetkým žiakom rovnakú šancu byť úspešní. Chceme, aby naša škola patrila všetkým deťom bez rozdielu, aby u nás boli šťastné deti z úplnej i neúplnej rodiny, zdravé i  handicapované, deti z  podnetného i  menej podnetného prostredia, talentované i menej talentované.

Deti v strede kruhu vyjadrujú náš hlavný cieľ – rozvoj osobnosti každého dieťaťa, jeho nadania, rozumových a psychických schopností, úcta k jeho osobnosti, uznanie jeho hodnoty ako človeka. V každom žiakovi je dobrá vlastnosť, ak ju uplatníme a rozvíjame žiak zažíva úspech a je šťastný.

Dvojica detí  symbolizuje spoluprácu a kooperáciu pri učení sa.

Otvorená kniha znamená „otvorenú školu,“ školu otvorenú voči potrebám žiakov i voči životu. V oblasti vzdelávania ponúkame výučbu cudzích jazykov, informatiky,  rozvíjame zručnosti a  tvorivosť v oblasti športu, umeleckej činnosti a v oblasti ľudového umenia.

Zelená farba je farba života, znamená starostlivosť o  svoje zdravie, o životné prostredie školy a jej okolia.