Projekt "Zdravá škola"

Naša škola je zapojená do projektu "Zdravá škola" od roku 1995.

Hlavným cieľom projektu je vytváranie podmienok na zastavenie zhoršujúceho sa zdravotného stavu našich detí. Preto jednotlivé úlohy sú zamerané na odstránenie negatívnych faktorov pôsobiacich na zdravý vývoj detí a na podporu ich zdravého prostredia v ktorom žijú. Nezabúdame ani na priaznivý vzťah medzi učiteľom, dieťaťom a rodičom.

Ciele projektu:

Pravidelne 1 krát v mesiaci robíme ochutnávky jedál, ktoré sú zdravé, chutné a ľahko sa pripravujú.

Na našich školských chodbách pripravujeme výstavy zo školských prác a projektov na témy zdravia a zdravého životného štýlu.

Ku Dňu zdravia sa na našej škole uskutočnila súťaž na tému zdravia a zdravého životného štýlu. Súťažilo sa v dvoch kategóriách na 1. aj 2. stupni. Žiaci mohli vytvoriť plagát alebo vymyslieť báseň prípadne nejaký článok na danú tému.

Plán projektu na školský rok 2008/2009